W styczniu Sosnowiec przystąpi do Programu „Aktywny Senior 60+”

aktywny-senior-news

Sosnowiec od stycznia 2014 roku przystąpi do realizacji Programu „Aktywny Senior 60+”. Wczoraj w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie prezydenta Kazimierza Górskiego z partnerami programu.

W spotkaniu wzięli udział także zastępca prezydenta Zbigniew Szaleniec odpowiedzialny za realizację projektu, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wilhelm Zych, przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej, koordynatorzy Programu Aktywny Senior 60+ i Partnerzy projektu.

- Program wychodzi na przeciwko ludziom 60+ i to jest jego najlepszą rekomendacja – powiedział prezydent Kazimierz Górski. – Ważne jest tworzenie w naszym mieście klimatu przyjaznego Seniorom. Pragniemy zaaktywizować ludzi starszych,którzy jeszcze do niedawna pracowali a dzisiaj czują się niejako zmarginalizowani. Dlatego tak istotne jest wykorzystanie ich potencjału i stworzenie takiej platformy, która pozwoliłaby na ich aktywność na innych polach – dodał.

- Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację tego Programu, szczególnie naszym Partnerom, właścicielom prywatnych firm z terenu i spoza miasta oraz miejskim placówkom. Państwa działania są nie tylko przykładem zaangażowania w życie obywatelskie, lecz także wzorem dla osób w różnym wieku, jak można działać na rzecz aktywności społecznej – dodał prezydent Górski.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej wyraził nadzieję, że akcja rozwinie się tak dobrze jak realizowana w mieście Kampania Społeczna „Miej Więcej” skierowana do wielodzietnych rodzin – To bardzo ważne aby otoczyć opieką te grupy społeczne, które naszego wsparcia potrzebują najbardziej – mówił Wilhelm Zych.

- Chcemy tym programem zaktywizować Seniorów, chodzi o to aby nie siedzieć bezczynnie przed telewizorem. Ważne aby otworzyć się na nowe doświadczenia i skorzystać z tych propozycji bo naprawdę będą atrakcyjne.Ulgi i zniżki w miejskich placówkach kulturalnych i sportowych, tańsze bilety do teatru, na wystawę, basen i siłownie. Zniżki w cukierniach i salonach kosmetycznych , taniej u optyka to tylko niektóre propozycje jakie zaoferuje dla Seniorów ten Program podkreślił podczas spotkania – zastępca prezydenta Zbigniew Szaleniec, który jest odpowiedzialny za realizację programu.

- Jeśli chociaż trochę odciążymy kieszeń osób starszych to już będzie sukces – powiedziała podczas prezentacji Programu Aktywny senior 60+ Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Sosnowcu.

Informacje o Programie „Aktywny Senior 60+” dostępne także na stronie internetowej projektu – TUTAJ

Źródło: własne / UM Sosnowiec | Foto: UM Sosnowiec

Skomentuj

Pin It

komentarze wyłączone.